Charytatywny Maraton Zumby

12355882_555600234606572_272987416_o

Głównym – najbardziej znanym celem Akademickiego Związku Sportowego jest rozpowszechnianie szeroko pojętej kultury fizycznej. Jest to oczywiste, jednak nie możemy zapominać o innych zadaniach statutowych, a zwłaszcza działaniach na rzecz organizacji wolontariatu. KU AZS UO wychodzi naprzeciwko temu wyzwaniu. Nie ma przecież niczego bardziej krzepiącego jak połączenie przyjemnego z pożytecznym.

Nawiązana współpraca z placówką opiekuńczo-wychowawczą wsparcia dziennego dla dzieci – świetlicą „Cegiełka” pozwoliła nam na dostrzeżenie potrzeb tego miejsca. Atmosfera tej świetlicy jest bardzo przyjazna. Dzieci uwielbiają tam przychodzić i spędzać swój wolny czas. Z pewnością będą to robiły jeszcze chętniej, gdy świetlicowe ściany zostaną odnowione.

W związku z tym 15 grudnia 2015 roku o godzinie 18.00 w Studenckim Centrum Kultury przy ul. Katowickiej 95 organizujemy „Charytatywny Maraton Zumby”, którego celem jest zbiórka farb na rzecz „Cegiełki”. Zajęcia przeprowadzą profesjonalni trenerzy z F1. Nasz sponsor AkzoNobel zobowiązał się, że za każdego uczestnika, który weźmie udział w naszej akcji przekaże 2 litry farby, dzięki której odmalujemy świetlicę. Każdy może przyjść i wytańczyć kolorowe ściany „Cegiełki”.