«

»

lut 06

Akademiczki z Opola awansowały do turnieju finałowego AMP w Futsalu

W miniony weekend rozegrano drugi Półfinał Akademickich Mistrzostw Polski. Na zawody do Opola przyjechało 21 uczelni z południowej Polski (strefa B). Zawodniczki Uniwersytetu Opolskiego zapewniły sobie awans  do  turnieju finałowego w Katowicach, gdzie spotka się 16 najlepszych drużyn w Polsce.
W pierwszym meczu turnieju zawodniczki Uniwersytetu Opolskiego musiały zmierzyć się z silną ekipą AWF Katowice, które ostatecznie zajęły drugie miejsce na południu Polski. W tym pojedynku reprezentantki UO Opole musiały uznać wyższość przeciwnika minimalnie przegrywając 2:1. Pierwszy dzień turnieju zakończył się wygraną Uniwersytetu Opolskiego po golach Katarzyny Kelner i Simony Wrazidło z AGH Kraków 2:0, co dało awans do kolejnego etapu rozgrywek. Tam futsalistki  zmierzyły się m.in. ze zwycięzcą Półfinału B – Uniwersytetem Jagiellońskim z Krakowa czy z Politechniką Śląską w Gliwicach. Podczas ostatniego meczu w drugiej fazie rozgrywek kontuzji doznała Katarzyna Paruch.  Awans do grona najlepszej 16. w Polsce dała pewna wygrana nad reprezentantkami Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie – 2:0 (Kelner, Wrazidło). Tym samym Uniwersytet Opolski znalazł się w gronie najlepszych 8.  futsalowych zespołów południa Polski. Dzięki temu awansował do finałów, które odbędą się w Katowicach w dniach 23-26.02.2017r. Tam Opolanki powalczą o tytuł Akademickiego Mistrza Polski w Futsalu Kobiet.

futsal Opole

 fotografia organizatora 

Od lewej na górze:Katarzyna Fila, Magdalena Religa, Aneta Globisz,Katarzyna Paruch, Beata Kiersztajn, Maciej Miga, Monika Jaksy (C), Dominika Małycha, Katarzyna Kelner, Simona Wrazidło, Izabela Pioterkiewicz, Izabela Jaklowska